यी नेपालि १० कलाकार हरु जसले भारतमा पनि निकै चर्चा पाए – तस्बिरसहित

काठमान्डौ : यी नेपालि १० कलाकार हरु जसले भारतमा पनि निकै चर्चा पाए – तस्बिरसहित ::::: कतिपय नेपाली कलाकारहरु छन् जसले अ न्तराष्ट्रिय ख्या ती कमाउन सफल भएका छन्। तर, कुनै प्रतिभा केवल मा र्गमा आउन ढि लाई भ इरहेको हुन्छ, जब सहि बाटोमा पुग्छ त्यसपछि उसले आफैंलाई भेट्टाउँछ।नेपाली सिनेमा क्षेत्र क लिउडको बजार सा नो छ। नेपाली फिल्म उद्योग सानो भएता पनि नेपाली स्टा रले आफ्नो प्र तिभाको आधारमा राम्रो अ न्तर्राष्ट्रिय मान्यता प्राप्त गरेका हुन। यी १० नेपाली सेलिब्रेटी जो बलिउडमा सफल भएका हुन् । हेर्नुहोस 

मनिषा कोईरालासुन्दर र प्र तिभाशाली अभिनेत्री मनिषा कोइरालाले आफूलाई एक लोकप्रिय बलिउड अभिनेत्रीको रुपमा स्थापित गरेकी छिन्। उनको परिचाय नेपालको उच्च घरानासँग सम्बन्धित छ।मनिषाले आफ्नो आधा बाल्यकाल भारतमा बिताईन्। सुरुमा मोडलिङ गरेकी उनी त्यसपछि बलिउडमा प्रवेश गरिन्। ‘दिल से’, ‘सौदागर’ जस्ता धेरै हिट फिल्महरूमा मनिषाको उत्कृष्ट अभिनय देख्न सकिन्छ।

तेरिया मगर:उनी सानी केटी हुन् जसले २०१४ मा नृत्य प्रतियोगिता ‘लिटिल मास्टर्स’को उपाधि जितेकी थिइन। उनी नेपालको रुपन्देही जिल्लाकी निवासी हुन्। तेरियाले ‘झलक दिखला जा सिजन ९’को उपाधी पनि जितेकी थिइन्।

उदित नारायाण झा१९७०मा रेडियो नेपालमा मैथिली लोक गायकको रूपमा आफ्नो करियर शुरू गरेका उदित नारायण आज बलिउडका सबैभन्दा सफल गायक मानिन्छन्। उनी नेपालको सप्तरी जिल्लामा जन्मिएका थिए। नेपाली संगीत क्षेत्रमा ८ बर्ष बिताएपछि झा बलिउडमा प्रवेश गरेका थिए। बलिउडमा उनले सन् १९८० देखि आफ्नो करिअर सुरु गरे। आज उदित नारायण अन्तर्राष्ट्रिय रुपमा परिचित छन्।

माला सिन्हानेपाली-इसाई परिवारमा जन्मेकी माला सिन्हा परिचित कलाकार हुन। हिन्दी सिनेमाकी दिग्गज मालाले आफ्नो अभिनय करियर बंगाली फिल्मबाट शुरू गरेकी थिइन्। पछि उनले नेपाली चलचित्रहरूमा पनि काम गरिन। बिस्तारै उनी हिन्दी चलचित्रतिर गइन् र उचाइ चु म्न थालिन।माला सिन्हाले हिन्दी फिल्महरू जस्तै, ‘जीड’, ‘राधाका संगम’, सामका सिकन्दर’, ‘धन दौलत’, ‘बर्हम’, ‘कर्मयोगी’, ‘संजोग’ लगायतमा काम गरेकी छिन्।

सुनिल थापानेपाली चलचित्रका प्रख्यात खलनायक सुनील थापा हिन्दी चलचित्रहरूमा पनि लोकप्रिय अनुहार बनेका छन्। राते काइलाका नामले प्रसिद्ध थापा मुम्बईमा मोडलिङ पछि अभिनयमा फर्के। उनले १९८१ मा फिल्म ‘एक दूजे के लिए’ बाट डेब्यु गरेका थिए।त्यसपछि उनले धेरै हिन्दी र भोजपुरी फिल्महरूमा पनि काम गरे। सन् २०१४ मा आएको प्रियंका चोपडाको फिल्म ‘मैरी कॉम’ले उनलाई एक फरक चिनारी प्रदान गर्‍यो। त्यसमा उनले प्रियंकाको प्रशिक्षकको भूमिका खेलेका थिए।

भोला राज सापकोटा : फिल्म ‘ब र्फी’मा तपाईले रणबीर कपूरको साथीलाई याद गर्नुभएको छ? जो रणबीरको लागि आवाजका रूपमा काम गर्थे। उनी अरु कोही थिएनन् महान् नेपाली अभिनेता भोलाराज सापकोटा थिए। फिल्म २०१२ मा रिलीज भएको थियो।उक्त फिल्ममा रणबीर बाहेक, इलियाना डिक्रूज र प्रियंका चोपड़ा मुख्य भूमिकामा छन्। भोलाले यस फिल्ममा सहयोगी भूमिका निभएका छन्।

पूर्ण‍िमा श्रेष्ठपूर्णिमा श्रेष्ठ बलिउडकी चर्चित पार्श्व गायक हुन्। उनलाई सष्मा श्रेष्ठका नामले समेत चिनिन्छ। उनले बाल कलाकारको रूपमा आफ्नो करिअर शुरू गरेकी थिइन्।१९७१ मा रमेश सिप्पीको फिल्म ‘अन्दाज’मा श्रेष्ठले, ‘मै हैना ना बोलो-बोलो’गीतमा आवाज दिएकी थिइन्। त्यपछि ‘तेरा मुझसे है पहले का नाता कोई, क्या हुआ तेरा वादा’मा पनि काम गरिन्। श्रेष्ठले माधुरी दीक्षितको फिल्मको प्रसिद्ध गीत ‘चन्ने के खेत मे’ मा पनि आवाज दिएकी छिन्।

आदित्य नारायण झागायक उदित नारायणका छोरा आदित्य नारायण झा भारतमा जन्मिएका र हुर्केका कलाकार हुन। नेपाली परिवारमा जन्मेका आदित्यले बलिउडमा आफ्नो प्रतिभाको बलमा निकै ठूलो ख्याति कमाएका छन्। उनले बाल कलाकारको रूपमा हिन्दी फिल्ममा काम गरेपछि गाउन थालेका थिए। आज उनी पनि सफल गायकहरूको श्रेणीमा पर्छन्।

झरना बज्राचार्य: काठमाडौंकी झरना बज्राचार्यले नेपालका धेरै सुन्दरी प्रतियोगिताहरूका उपाधी जितेकी छन्। उनले १९९७ मा मिस वर्ल्ड प्रतियोगितामा नेपालको प्रतिनिधित्व गरेकी थिइन्। यस्ते उनले २००४ मा आएको फिल्म ‘लभ इन नेपाल’मा काम गरेकी थिइन्। जसमा सोनू निगम मुख्य भूमिकामा थिए।

उषा पौडेलनेपालको जनकपुरमा जन्मिएकी उषा पौडेलले नेपाली चलचित्रमा काम गरिसकेपछि हिन्दी फिल्म उद्योगमा हात हालेकी थिइन्। धेरै संघर्ष पछि उनले बलिउडमा काम पाइन्। उनलाई ‘तुझ संग प्रीत लगाई सजना’, ‘जय जय जय बजरंग बली’, ‘अदालत’ जस्ता टिभी सिरियलमा देख्न सकिन्छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *